Hakkımızda

paylaş

İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde “Yaşamboyu Eğitim Merkezi” olarak hizmet veren Bilgi Eğitim, bireysel ve mesleki gelişime yönelik sertifika programları sunmakta ve farklı iş ve ilgi alanlarından farklı yaş gruplarına ihtiyaçları doğrultusunda en uygun programları hazırlayıp eğitim programları geliştirmektedir. Bilgi Eğitim tüm disiplinlerden uzman profesyoneller ve akademisyenleri bir araya getiren eğitimci kadrosu ile mesleki programların yanı sıra kültür-sanat programlarının ve deneyimlerinin paylaşıldığı bir merkezdir. 

Çok amaçlı bir organizasyon niteliği taşıyan Bilgi Eğitim, bireysel eğitimler ile sertifikasyon hizmetleri sunarak, seminerler ve konferanslar ile rekabet gücünün artırılması ve kişisel gelişimin desteklenmesine öncülük etmek ve çözüm ortaklıkları geliştirerek tüm sektörlerde sürekli eğitim kültürünü yerleştirmeyi hedeflemektedir. Eğitimler İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul, Dolapdere, Kozyatağı ve Bursa kampüslerinde gerçekleşmektedir.

 Mesleki Gelişim Programları

Bilgi Eğitim, çeşitli sektörlerde çalışan profesyonellerin bireysel yeteneklerini ve bilgi portföylerini geliştirmeyi, yetkinliklerini arttırmayı ve günümüz dünyasının tüm değişimlerinden haberdar etmeyi kendisine amaç edinmiştir. Üniversite-Sektör işbirliğini tesis eden mesleki gelişim programları teorik ve pratik iş eğitimlerinin sahada uygulamalı eğitimlerle desteklendiği temel düzey ve uzmanlık düzeyindeki eğitimlerden oluşmaktadır.

Eğitim Yöntemi

  • Teorik anlatım ve sunumlar
  • Vaka analizi, Workshop
  • Gerçek hayat uygulamaları
  • Saha Uygulamaları, Dış Aktiviteler

Kültür ve Sanat Programları

Kültür ve Sanat Eğitim Programları bireyin yaratıcılığını ortaya çıkarırken, kültürel ve sanatsal olgulara bakış açılarını geliştirmekte ve bireysel gelişimin toplumsal boyutta hayat bulmasına öncülük etmektedir. Akademisyenlerin ve konusunda uzman eğitmenlerin hazırladığı ve gerçekleştirdiği kültür ve sanat eğitimleri, toplumsal dinamikleri derinlemesine inceleyip bireylerin gelişiminde yeni vizyonlar oluşmasını amaçlamaktadır.